Сонячна станція як бізнес. Чи вигідно?

10 346
0
Вартість сонячної електростанції 10 кВт. Як заощадити на покупці обладнання та монтажі. Терміни окупності і прибутковість "зеленого" бізнесу.

ВЫГОДНА ЛИ СОЛНЕЧНАЯ ЭЛЕКТРОСТАНЦИЯ КАК БИЗНЕС
 
Електростанцію на сонячних батареях будують у двох випадках. Енергія сонця виручає, коли немає централізованого електропостачання, і треба налагодити автономне електроживлення. Якщо ж загальна мережа є, до неї підключаються, щоб віддавати надлишки електрики, Згенерованого сонячними панелями, і заробляти на "зеленому" тарифі. Для першої мети вибирають автономну фотоелектричну систему, для другої - мережеву. Наскільки вигідний такий бізнес, розберемося на прикладі сонячної електростанції на 10 кВт.
 

Ціна сонячної електростанції під ключ

 
У бюджет проекту, як правило, включають вартість фотоелектричного обладнання (панелей і інвертора), системи кріплень і захисту, витратних матеріалів, доставки, монтажу. Багато фірм за додаткову плату надають послугу збільшення вступної потужності для приватного будинку і оформлення "зеленого" тарифу. В середньому реалізація проекту Від А до Я фізичним особам обходиться в 800-1000$ за кожен кіловат потужності установки. Таким чином, на 10-кіловатну станцію доведеться витратити 244,5 тис.гривень.
 
Як заощадити на будівництві сонячної електростанції?
  • Варiант 1. Нічого зайвого. Вибрати недорогі полікристалічні панелі і інвертор з базовим функціоналом.
  • Варiант 2.Неповний захист. Встановити комплект автоматики тільки з боку змінного струму.
  • Варiант 3. Чорний метал. Замість алюмінієвої або оцинкованої системи кріплень встановити залізну ферму.
  • Варiант 4. Шеф-монтаж. Замовити підключення обладнання. Все інше зробити самостійно.
 
Варто обмовитися, що у кожного з перерахованих способів економії є недоліки. Так, компанія, що виконує шеф-монтаж, не несе відповідальності за безпеку і продуктивність фотоелектричної системи. Ви не отримуєте ні гарантій, ні безкоштовного сервісного обслуговування. Сонячні панелі, встановлені на конструкцію з чорного металу, деградують швидше, адже алюміній, з якого зроблена рама електрогенеруючих пристроїв, менш стабільний в порівнянні з залізом.


На чому однозначно не варто економити?

 
Не купуйте дешеві сонячні батареї. Занадто низька ціна повинна насторожити. Можливо, замість панелей а-класу вам намагаються продати другосортні. Найчастіше зовні вони без дефектів (плям, відшарувалися шин, відколів), але зроблені з відбракованих фотоелементів. Як результат, вони швидше деградують, служать не більше 5 років.

Захистіть свою станцію! Сонячні панелі відносяться до пожежонебезпечного обладнання. З огляду на, що найчастіше їх встановлюють на даху, результатом недбалості може стати згорілий будинок. Від стрибків напруги в Мережі, як правило, страждає інвертор.


Досвід експлуатації сонячної електростанції

 
Прибутковість установки залежить від двох факторів-обсягу генерується електрики і споживання домогосподарства. На продуктивності сонячної станції позначається рівень інсоляції в регіоні, орієнтація і кут нахилу панелей, наявність / відсутність затінення. Так, 10-кіловатна сонячна електростанція в Одесі вироблятиме 12 900 кВт-год на рік за умови, що модулі орієнтовані на південь і ніщо їх не затінює.
 
Розраховуючи терміни окупності і прибутковість станції за весь термін експлуатації, необхідно враховувати, що панелі зношуються. У нормі потужність сонячних батарей знижується на 2,5% протягом перших двох років і щорічно на 0,76% протягом наступних 23-х років. Тобто на третій рік експлуатації панелі сумарною потужністю 10 кВт будуть генерувати 12 577,5 кВт-год.а втрати за весь наступний період становитимуть 98,04 кВт-год на рік.
 
На розмір "зеленого" тарифу впливає рік введення установки в експлуатацію. Кожен кіловат, вироблений сонячною електростанцією 2019 року, принесе власнику 18 євроцентів. Після вирахування податку і військового збору чистий прибуток складе 14,49 євроцентів за кВт. З урахуванням природного падіння генерації в результаті зносу обладнання за весь термін служби (а це не менше 25 років) станція принесе 1,29 млн гривень. Інвестиції повернуться за 4-5 років.
 
Схожими будуть цифри і для інших південних регіонів України-Херсонської або Миколаївської області. У центрі країни інсоляції трохи нижче, тому і заробіток менше в середньому на 8-10%. У північних областях на сонячних панелях потужністю 10 кВт можна заробити до 1,1 млн гривень. Проект окупається за 5-6 років при нульовому споживанні домогосподарства.
 
Таким чином, навіть невелика за потужністю сонячна електростанція-досить вигідне підприємство. Для ведення такого бізнесу фізичним особам не потрібна дозвільна документація. Процедура оформлення "зеленого" тарифу максимально спрощена. Вам не потрібно витрачатися на сировину для виробництва електрики: енергія сонця невичерпна і безкоштовна. Станція не вимагає дорогого і трудомісткого обслуговування.
Залишити коментар
оновити, якщо не видно коду